Тренінг з волонтерства в Луцьку Voloнтерство UA

Voloнтерство UA – це тренінг, який організувала активна мешканка Луцька Анна Авраменко. Маючи досвід добровільної допомоги в ініціативах «Зробимо Україну чистою» та «Серце до серця» й під час  різноманітних фестивалів, Анна вирішила познайомити лучан із таким популярним сьогодні в Європі явищем як волонтерство.

DSC_5656

Тема волонтерства взагалі не пов’язана з історією – таким є перший імпульс, коли чуємо про такий тренінг в рамках програми Студії живої історії. Проте, для Анни Авраменко було важливо поміркувати про волонтерство саме в історичній перспективі. На її думку, першими проявами волонтерства в Україні можна вважати початок ХХ століття:

Волонтерство почало розвиватися ще задовго до того, як почало називатися цим словом. Можна сказати, що в Україні це явище було зафіксоване в часи Першої світової війни. Медсестри, які працювали в госпіталях, добровільно допомагали пораненим людям. Під час тренінгу ми говорили й про те, що перший волонтер – Ісус Христос.

На думку Анни, уявлення про волонтерський рух сьогодні в Україні трохи однобоке:

Сьогодні більшість українців знає про волонтерство здебільшого завдяки війні, Майдану. Мені ж хотілося відкрити людям, що ця тема не тільки пов’язана з АТО. Адже існує міжнародне волонтерство, і за кордоном цей рух дуже популярний. Наприклад, у Сполучених Штатах тебе не вважають повноцінним членом суспільства, якщо ти не волонтериш.

Мені хотілося, щоб молодь була активнішою і могла долучитися до різних організацій та щось робити.

У тренінгу взяло участь п’ятнадцять осіб. Протягом перших двох днів слухачі могли дізнатися про історію волонтерства в Україні, про українські та міжнародні організації, до діяльності яких можна приєднатися й стати волонтером. До прикладу, це організація Червоний хрест. Лекторами були координатор ініціативи «Від серця до серця» у Волинській області і громадська активістка, засновниця креативного простору «Озерний вітер» в Луцьку.

Третій день тренінгу був практичний. Учасники відвідали простір «Озерний вітер», де фарбували лавочки, виготовляли з дітьми різні вироби, зокрема підсвічники, а також упаковки для трав’яних чаїв, які продає «Озерний вітер». Гроші з продажу йдуть чаю йдуть на благодійність.

На думку Анни, результатом тренінгу стало те, що декілька людей долучилися до молодіжних волонтерських організацій в Луцьку, тобто в місті зросла кількість активної та свідомої молоді.

Для самої організаторки проекту цей досвід став корисний як ще один крок до мети стати тренером у сфері неформальної освіти. Розчарована в університетській освіті, яка не встигає за сучасними вимогами молоді, Анна вважає, що неформальній освіті треба приділяти більше уваги. Сьогодні вона працює в дитячому садочку в Естонії як EVS-волонтер. На питання, що для неї значить волонтерство, Анна відповідає:

Це можливість допомогти іншим. Волонтерство має йти від душі.

Текст: Світлана Ославська

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s