ЭХО. Контакт – мережа активістів культури

Ініціатива має на меті перезнайомити молодих практиків культури з різних міст і регіонів України та зробити їх видимими Києву та іншим великим містам. 
Проект «ЭХО. Контакт» розробила Вікторія Перевознікова, мистецтвознавець за освітою, яка займається також художньою анімацією та відеоартом. Вікторія мешкає в Києві, та її не влаштовувала ситуація, коли всі культурні продукти зібрані в столиці та кількох великих містах – Києві, Львові, Одесі, Харкові.

Ехо

 

– Моєю метою було відшукати інші осередки культурного життя в Україні, зробити ці невидимі, для широкого контексту, ініціативи видимими, як в рамках одного міста, так і країни загалом. Культурне життя великих міст нагадує капсульну гомогенну систему, де існують ті самі «сто людей». У Києві я часто запитувала: чи знаєте ви про таку культурну спільноту? А про іншу? Узагальнюючи, ніхто не знає, що відбувається за межами більш менш великих систем. Звісно, доволі часто, це пов’язано з пасивністю та замкненістю власне спільнот, але ж це не стосується усіх. Створення комфортної робочої платформи для готових до співпраці та взаємодії ініціатив і стало головним завданням цього проекту.

 

Вікторія давно мала ідею працювати з культурними ініціативами в різних частинах України, але остаточно оформила її під час одного з семінарів Студій живої історії.

– Я народилася, навчалася, працювала і все життя мешкала в Києві. В рамках Студій мені випала нагода пізнати надзвичайне різноманіття регіонів України.

Відчути таку різну історію, світогляд, культуру рідної країни – все це, виявилось  для мене відкриттям, – розповідає Вікторія.

 

Дівчина й раніше бувала в різних куточках України, але подорожувала тільки як туристка. Вона визнає, що в таких поїздках отримуєш дуже поверхове знайомство з містами та людьми, які в них мешкають.
Для втілення проекту «ЭХО. Контакт» їй потрібно було створити мережу культурних активістів з кількох міст. Протягом літа вдалося побувати в Рівному, Сумах, Житомирі та Вінниці. Вікторія побачила, як виглядає культурне життя в цих містах і знайшла партнерів для проекту. Тепер в команді «ЭХО. Контакт» учасники з Рівного та Сум.

Роботу культурних активістів презентували під час фестивалю Гогольфест у вересні в Києві. Це Лабораторія актуальної творчості з Вінниці, ленд-арт симпозіум в Могриці в Сумській області та галерея «АкадемArt» в Сумах, Платформа культурних ініціатив з Рівного. Якісь із цих ініціатив існують майже двадцять років, як-от ленд-арт фестиваль, а інші нещодавно утворилися за допомогою соціальних мереж – як відбулося з рівненською Платформою культурних ініціатив.

– Ці культурні активісти здебільшого не були пов’язані співпрацею, але створили таку спільноту, щоб ділитися новинами та створювати локальні проекти для власного міста, – розповідає Вікторія про рівненську ініціативу.

 

Найближчі плани проекту «ЭХО. Контакт» – організувати два одночасні відео-покази на тему комунікації в широкому розумінні – між поколіннями, в родині, країні. Покази відбудуться в Сумах та Рівному. Роботи відбиратимуться на конкурсній основі. Вікторія каже, що до участі залучаються українські регіональні митці, які працюють у сфері відео-арту, кіно-есе, документалістики.

Окрім цих чотирьох міст, з якими Вікторія вже познайомилася, вона планує поїздку до Тернополя, Черкас та Коломиї. Там вона знайомитиметься з культурними активістами і плануватиме спільні проекти.

Головний висновок і досвід, що його Вікторія винесла з реалізації проекту «ЭХО. Контакт», наступний:

– Стерлися кордони сприйняття, територіальні прив’язки.Україна для мене стала ширшою.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s