Майстерня живого діалогу в сільській школі

У нашій ініціативі я – Альона Савченко – і Дарина Котляренко досліджували місцеву історію, спілкуючись з людьми різних поколінь, застосовували техніки неформальної освіти для сільської молоді і створювали умови, щоб діти працювали в команді разом із вчителями.

в 6

 

Перед нами постало три завдання:  до кінця навчального року поспілкуватись із дітьми та дізнатися їхній інтерес у дослідженні своєї місцевості ; зрозуміти, чи готові вчителі до співпраці та чи зацікавлені в ній; самим зробити невеличке дослідження, щоб використати його як зразок для майбутніх зустрічей.

У селі Кузьминці, Кагарлицького району Київської області ми взяли інтерв’ю у місцевої жительки – Сироти Віри Сакиївни (1925 р.н.). Вона розповіла багато особистих історій, серед яких були спогади про Голодомор 1932 – 1933 років, роботу в Німеччині під час Другої світової війни.

в 4

Та висвітлили ми історію розкуркулення в селі наприкінці 20-х років.

Поспілкувались із місцевими істориками, звернулись до історичних джерел, яких практично немає (за винятком двох книг про Кагарлицький район, де для кожного села виділено одна чи дві сторінки). І змонтували невелику презентацію.  Ще до початку Студій живої історії в Кривому Розі ми вивчали народні традиції Київщини та розповідали про них у місцевих сільських школах, тому і школи, до яких поїхали, були ті ж самі: в селах Кузьминці, Великі Пріцьки, Слобода, Гороховатка, Мирівка Кагарлицького р-ну Київської області.

DSC08951

На цих зустрічах ми робили анонс для викладачів і учнів про майбутню співпрацю з вересня 2016 у форматі невеликого тренінгу. Діти разом з вчителями спілкувались у групах, ділились гарними новинами, писали власні асоціації з Радянським союзом, дивились нашу презентацію, дізнавалися про неформальну освіту та про проекти у цій сфері, що існують. Дуже допомогла програма мобільності від Студій живої історії та порада менторки Насті Фірсової – нашій команді вдалося потрапити на презентацію проектів від Майстерні сільських ініціатив у Черкасах і розповісти про неї учням. На цьому заході познайомилися з учасниками Майстерні сільських ініціатив та координаторами, які поділились своїм досвідом. Цей досвід ми обов’язково будемо використовувати!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s