«Пострадянське»: курс лекцій-зустрічей з радянської історії

З часу розпаду СРСР минуло 25 років, але проблема осмислення радянської історії залишається актуальною. Вона найбільш «жива», відчутна, дискусійна. Що робити зі спадщиною Радянського Союзу незалежній Україні? Як залишити минуле в минулому і рухатися далі? Ми разом шукатимемо відповіді на ці запитання в рамках курсу лекцій «Пострадянське».

Історія

Foto by Sergey Lapshin

Ініціатива зорієнтована, насамперед, на студентство й молодь Києва. Для нас радянське справді є історією. Своє свідоме життя ми прожили в уже пострадянському просторі. Тому освітньо-дискусійна платформа, спрямована на критичне переосмислення радянського минулого, буде корисною. Методи неформальної освіти (дискусії, дебати, робота в групах, інтерактив) допоможуть створити необхідний формат зустрічей.

Для моніторингу найцікавіших тем було проведено опитування в мережі Facebook. На вибір було дано попередній перелік тем. Можна було обрати кілька варіантів або запропонувати свій. Найбільшу кількість голосів отримали теми «Феномен ностальгії за радянським», «Радянське мистецтво», «Ставлення до божевілля в радянському суспільстві», «Декомунізація і політика пам’яті» та «Радянське місто».

Результати опитування

Новый рисунок

Теми, що запропоновано до голосування, були відібрані з особистих розмов із потенційними відвідувачами лекцій. Нині майже на всі теми знайдено лектора.

Ініціативу будемо реалізовувати в кілька етапів. Після студій-практикумів плануємо розробляти зміст кожної зустрічі. Першу проведемо на початку вересня. Курс складатиметься з 6 – 8 зустрічей. Лекції відбуватимуся двічі на тиждень, увечері. Курс триватиме півтора місяця. Місце зустрічі ще остаточно не затвердили, але, швидше за все, це буде освітній простір, коворкінг або антикафе.

Для успішного втілення ініціативи нам потрібно попрацювати над змістом зустрічей, рекламою та проектним менеджментом.

У ширшій перспективі ми розглядаємо курс лекцій «Пострадянське» як старт освітньої гуманітарної платформи в Києві, що висвітлюватиме широке коло актуальних питань.

Ярослав Переходько

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s