Жива пам’ять у харківських графіті

Історія – це наука, з якої можна почерпнути знання для створення власного майбутнього і майбутнього суспільства. Тоді чому сучасна молодь втрачає інтерес до вивчення історії?

Історія переповнена стереотипним мисленням та догмами. Тому для того, щоб подолати ці стереотипи й посилити інтерес до історії серед молоді, потрібно сформувати нову модель її сприйняття. Ми пропонуємо проект, який допоможе зацікавити молодь на локальному рівні вивчати історію.

rospissten4

Мета проекту – створити серію графіті з історичними постатями на вулицях Харкова, які нагадуватимуть про минуле та пробудять у молоді інтерес до вивчення історії рідного краю.

Середньостатистична молода особа часто прогулюється з друзями містом, відвідує нові заклади та фотографується. Кожен захоче зробити знімок/селфі на тлі класного графіті-портрета й викласти його в соціальні мережі. А в процесі зйомки людина все ж таки поцікавиться, хто саме зображений на графіті. Ми вважаємо, що проект зможе стати сучасним способом популяризувати історію Харкова.

Загалом реалізація проекту спрямована на те, щоб поєднати історію та сучасні види мистецтва, підвищити рівень патріотизму серед молоді, переглянути наші знання про історію рідного краю, зацікавити молодь вивчати історію, прикрасити місто і створити цікаві туристичні локації.

Проект «Жива пам’ять в графіті» включає два етапи: створення графіті і презентація (відкриття) графіті.

Відповідальною частиною є вибір історичних постатей для зображення на графіті, тому ми залучили до прийняття рішення громадськість. Участь в опитуванні можна взяти на сторінці журналу «ИМХО», а також, проголосувавши через Google-форму.

graffiti4

Відкриття графіті плануємо провести у форматі міні-фестивалю. Програма відкриття складається з офіційної частини та неформальної – екскурсій, квестів, театральних перформансів (форум-театр), конкурсу малюнків та конкурсу на краще селфі на тлі графіті.

Ми плануємо реалізувати ініціативу в червні  – жовтні. Підготовча частина (червень – липень) включатиме вибір локації, розробку ескізів, пошуки партнерів. Реалізація (серпень – жовтень) – це малювання графіті, проведення міні-фестивалю відкриття.

Для втілення ініціативи нам потрібні такі ресурси: дизайнери, художники, ілюстратори, експерти в історичних питаннях, творчі гуртки, музичні колективи, активна молодь.

Якщо ви хочете взяти участь у створенні дизайну графіт, безпосередньо в малюванні чи підборі локації, допомогти з поширенням інформації, організацією міні-фестивалю, або маєте рекомендації – ласкаво просимо в нашу команду.

Джерело картинок http://kailas-v.com/blog/

Людмила Нікітіна, Вікторія Преображенська

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s