«КультВідродження» розповідатиме про радянських митців з Ужгорода, Рівного та Дніпра

«КультВідродження» – це спільна ініціатива трьох учасників «Студій живої історії» з Рівного, Ужгорода та Дніпра, присвячена життю і творчості маловідомих діячів культури радянського періоду, які, попри жорстокі репресії, робили все, щоб зберегти і збагатити українську культуру.

Новый рисунок

Загалом у наших містах не вистачає проектів, які б інформували та заохочували людей вивчати історію. Висвітлюючи життя і творчість місцевих митців радянського часу, ми зможемо посприяти популяризації локальної історії

Нас цікавлять людські долі за радянських часів, а також те, як співіснували режим і мистецтво, за яке можна було отримувати гроші й повагу від влади, або втратити свободу й життя.

В рамках ініціативи ми плануємо провести по дві інтерактивні лекції в кожному з міст із залученням представників місцевих адміністрацій, громадських активістів, істориків, краєзнавців та студентів.

Під час лекцій ми розповсюджуватимемо листівки з інформацією про митців та мотиваційними закликами до вивчення історії. Запланований тираж – до двох тисяч листівок. У такий спосіб ми зацікавимо місцевих мешканців, привернемо їхню увагу до цієї теми.

Ми вже опрацювали біографії та архівні матеріали про діячів, які зазнали політичних репресій з боку радянського тоталітарного режиму. На даному етапі налагоджуємо співпрацю з істориками та краєзнавцями, розробляємо структуру лекцій та дизайн листівок, складаємо анкетування щодо актуальності теми лекцій. Орієнтовний період лекцій: вересень – жовтень 2016 року.

Для втілення ініціативи нам потрібно здобути практичні навички з дизайнерського оформлення листівок та проконсультуватися з експертами з проектного менеджменту та фандрайзингу.

Юлія Мазурчак, Оксана Тьохта, Вірослав Цюп’як

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s