Книга пам’яті репресованих греків селища Старий Крим

Я маю намір створити книгу пам’яті репресованих греків – мешканців селища Старий Крим. Зробити це планую, провівши серед учнів рідної школи конкурсу есе про репресії греків у радянські часи. Моя ініціатива покликана, в першу чергу, відновити серед мешканців селища пам’ять про трагічні події радянського минулого, а саме репресії проти греків. А також зацікавити сільську молодь вивчати локальну живу історію, досліджуючи історію власної родини.

Старий_Крим_церква_Іоанна_Хрестителя

Участь у конкурсі есе спонукатиме юних мешканців селища краще ознайомитися з історією рідного селища, і що головніше, з історією своїх сімей. Під час навчання у школі, на уроках історії, як і інші учні, я майже не мав можливості дізнатися про історію селища. На мою думку, у мешканців сіл, селищ, міст і містечок утворюються величезні прогалини в історичній пам’яті саме через те, що локальна історія не вивчається в рамках шкільної програми.

І саме через такі прогалини сучасне покоління греків Приазов’я у своїй більшості не пам’ятає про криваві події 1937 – 1938 років, коли під час Грецької Операції НКВС у Приазов’ї заарештували та розстріляли 3749 осіб, з яких 110 – мешканці Старого Криму.

Моя ініціатива відбуватиметься в три етапи:

  • 1 – 23 вересня: відкритий етап конкурсу, під час якого учні збирають інформацію, пишуть есе та надсилають їх на спеціально створену електронну скриньку;
  • 24 вересня – 10 жовтня: відбір робіт та формування Книги;
  • 11 жовтня: нагородження учасників.

Цільовою аудиторією проекту є учні 7 – 11 класів школи №46. У ній сьогодні навчаються нащадки репресованих у 30-ті роки греків. Окрім того, треба відзначити і той факт, що саме з 7 класу вивчення історії стає більш поглибленим, а в учнів формується критичне сприйняття її. Я вважаю, що реалізація цієї ініціативи саме для такої аудиторії буде найбільш ефективною та продуктивною.

Завдяки тренерам “Студій живої історії” мені вдалося досить точно сформувати ідею свого проекту. Від участі у наступному етапі програми я очікую отримати спеціальні навички для втілення моєї ініціативи, такі як тайм- менеджмент, інтерв’ювання, редагування книги та навички проведення конкурсів.

Автор фото Сергій Криниця

Георгій Бушуєв

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s