«Українотипи»: укреальність залежить від нас

Ставши учасницею програми «Студій живої історії», я вирішила зосередити увагу на стереотипах про Україну, які складалися століттями, та здатні викривлювати уявлення про країну та український народ. Проаналізувавши ситуацію в Україні, можна побачити, що у свідомість багатьох українців та іноземців уїлися стереотипні уявлення, ярлики та міфи. Тому мета ініціативи  – спонукати українців та іноземців критично сприймати інформацію про країну й націю.

25588044 (1)

Сьогоднішня задача проекту – створення авторських листівок, які б висвічували «зерна правди» і «зерна неправди» про стереотипи та історичні причини їх виникнення. Ми віримо, що це призведе до резонансу, активнішого обговорення теми, і, як позитивний наслідок, очистить свідомість українців та іноземців від стереотипів, упереджень, узагальнень про країну та народ.

Вже на стартовому етапі проекту ініціативу підтримала ГО «Форум молодих дипломатів», які зацікавилися перспективою розповсюджувати листівки на міжнародних заходах  серед іноземців та стали партнерами. Наразі проект «Українотипи» підтримують чимало людей найрізноманітніших віку, професії та національності!

25588044

Ми проводимо онлайн-опитування українців та іноземців, дискусійні зустрічі та презентації проекту, щоб отримати відгук від громадськості, шукаємо та поширюємо факти стереотипних уявлень про Україну та український народ, мотивуємо критично сприймати інформацію.

Що можна сказати вже зараз, отримавши сотні думок? Виходячи зі стереотипів, то українці їдять багато сала, гостинні, хазяйновиті, але хитруваті. Щодо вроди та «бойового» духу  українок впевнені як представники України, так і іноземних держав. Лідерські позиції щодо образу України зайняли твердження про корупцію, олігархію, політичні кризи, радіоактивність, бідність. Існують стереотипи позитивні (їх варто розкручувати як бренд), є нейтральні, а є негативні. Останні створюють ризик поширення «поганої слави» про країну та націю.

Проект «Українотипи»  є відкритою платформою, яка заохочує громадськість висловлюватися, ставити запитання, конструктивно критикувати,  висувати пропозиції – все, щоб зробити проект ефективнішим.

Життя у соціумі неможливе без стереотипів та соціальних установок. Але в наших силах спонукати громадськість критично осмислювати інформацію, спростовуючи найгостріші стереотипи історичними фактами. Ми також можемо збільшити інтерес до теми, організовуючи заходи та публікуючи матеріали про стереотипи у ЗМІ.

Бурило Наталія

Advertisements

One thought on “«Українотипи»: укреальність залежить від нас

  1. Pingback: Українотипи: Україна та стереотипи | Блог Студій живої історії

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s