З дітьми в історії та про історію

Як і мистецтвом чи технічними науками, зацікавлення історією в дітей не виникає на порожньому місці. Здебільшого вони керуються дрібницями, тому варто бути вкрай обережними в підході, аби через дрібниці це зацікавлення не втратити. Візьмемо, до прикладу, візити в музеї – один зі стандартних методів батьківських спроб прищепити дітям любов до навчання і «пізнання прекрасного», що часто діти не сприймають захоплено. А якщо батьківський ентузіазм все ж таки перемагає, але в музеї дитина у відповідь на свої питання отримує від дорослих щось на кшталт «дізнаєшся собі якось», «таке питаєш, звідки я можу знати?» або «поглянь на табличку, там усе пише», то, звісно, дитина починає нудьгувати.

Новый рисунок

Тут надзвичайно важливою є участь батьків. У такі моменти перед ними постає завдання, яке багато хто недооцінює і відпускає на самоплив. Саме в такі моменти варто братися прищеплювати якщо не любов, то хоча б розуміння того, що знати історію потрібно.

Тож ми поставили собі за мету дати декілька порад, як ділитися з дітьми історією у простій та захоплюючій формі. Для цього не обов’язково бути істориком. Безумовно, існують історичні процеси та події, про які кожен має бодай зелене уявлення, та на трохи глибші чомучки від дитини часто ми не можемо дати відповіді. Ці питання ми й намагатимемося сформулювати в книжці.

Новый рисунок (1)

Це не підручник, не енциклопедія і навіть не інструкція. Це – книга-методика, як виховувати у дітей критичне мислення стосовно історичних подій. У формі питань-відповідей, доступною мовою пояснюватиметься найактуальніше, а наочному сприйняттю допоможе велика кількість ілюстрацій.

Семенюк Олена, Олексієнко Ірина, Погребна Анна, Сколоздра Олена

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s