«Історія місця» в Че: різні люди, часи, етноси

Місто Чернівці увібрало в себе історію різних епох та етносів. У такому багатоголоссі історії часто виникають непорозуміння через різне сприйняття  цінностей та історичних подій певною соціальною чи етнічною групою.

Новый рисунок

На ідею цієї ініціативи вплинула пасивність жителів міста щодо обговорення проблем навколо місць пам’яті, а також брак інформації та комунікації стосовно них. Часто навіть перейменування вулиць відбувається без залучення громади.

Поряд з тим, слабка мережа партнерства в громаді стосовно місць пам’яті (фахівець – історик, житель, ЗМІ), відсутність багатовекторної інформації, яка зацікавить представників різних поколінь та етнічних груп, призводить до того, що звичайні жителі просто спостерігають зміну однієї меморіальної дошки на іншу чи зміну функцій історичних будівель.

Вважаю, що пасивність мешканців Чернівців до минулого, до історії міста є наслідком нестачі інформації або сухістю її подачі. Ініціатива покликана зберегти історичний зв’язок між подією в історії міста та жителями міста різного віку та національності. В результаті буде зрозуміло, з якими об’єктами в чернівецькому просторі жителі міста пов’язують свої спогади, цінності, минуле та свою історію.

Ініціатива сприятиме налагодженню суспільного діалогу навколо місць пам’яті в Чернівцях. Вона покликана визначити об’єкти місті (неважливо, чи це дерево, криниця, будівля, площа тощо), з якими чернівчани різного віку та національності пов’язують свою історію. Жителі міста дізнаються думки представників різних національностей, думки людей різного віку, їхнє ставлення до місць пам’яті.

В межах проекту, згідно вибірки, ми опитаємо мешканців міста різних вікових та етнічних груп. За результатами опитування створимо відеоролики. Також плануємо розробити мапу «місць історичної пам’яті» Чернівців, на яку будуть нанесені місця пам’яті міста з позначками думок мешканців.

Обершт Ольга

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s