«начорно / набіло»

Тканина наших міст – це текст, що можна відчитати, якщо знати мову. Зміни, зумовлені історією, залишають свій слід у цій мові часом ненадовго, а часом – на віки. Ці сліди змушують нас замислитися, а чим, власне, є історична зміна. Чи є вона миттєвим «поворотним» моментом, чи радше процесом, який можна осмислити лише після завершення, вивчати його по слідах?

Чернівці

Ініціатива «начорно / набіло» має на меті проаналізувати, який слід залишають історичні зміни на місті, і як містяни сприймають їх. А також дослідити місця в Чернівцях, котрі мають стосунок до межових історичних періодів.

Ініціатива торкається питання надмірної експлуатації австро-угорської епохи в історії Чернівців і сакралізації цього часу. Таке ставлення до минулого є проблемним, оскільки при цьому повністю ігноруються інші історичні періоди, набутки та смисли цих періодів.

Чому я обираю саме цю тему? В історії, наприклад, румунських Чернівців, можна відшукати нові, актуальні для сьогодення смисли. Тема зміни історичного періоду цікава, бо дає змогу дослідити настрої, дії та орієнтири громад у межові періоди.

Ініціатива триватиме з липня по вересень 2016 року в Чернівцях. Цільовою аудиторією є молодь, активісти, що працюють з історією міста, студенти, локальна спільнота, – загалом, громада міста. За умови достатньої підготовки ініціатива може мати серйозний вплив на сприйняття Чернівців.

Нам потрібна підтримка тих, хто займається схожою проблематикою на серйозному рівні, досліджує її з точки зору мистецтва, історії, соціології та антропології.

Єрьоменко Наталія

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s