Ностальгія за радянським чи погляд уперед?

Зміст ініціативи полягає у створенні освітньо-дискусійного простору в міській бібліотеці міста Дніпро, на базі якого відбуватиметься усвідомлення історії Радянського Союзу. Ініціатива дозволить учасникам краще зрозуміти власне минуле, розширити кругозір завдяки методам неформальної освіти – дискусіям, збагатити категоріальний апарат завдяки ознайомленню з новими поняттями; навчить розуміти соціальні процеси в суспільстві сьогодні і в минулому; знизить рівень розгублення від нестабільності теперішньої ситуації в суспільстві.

Участь візьме група молоді, приблизно 12 – 15 осіб. Зустрічі відбуватимуться раз на тиждень протягом 1 – 1,5 місяця. Перед кожною зустріччю учасникам надсилатимуться матеріали для самостійної підготовки, також до кожної зустрічі готуватиметься матеріал до ознайомлення під час зустрічі (екскурсії, презентації, фотографії, що ілюструють або відображають тему дискусії), що супроводжуватиметься застосуванням методів неформальної освіти для кращого психологічного клімату й ефективнішої роботи.

Дослідження з тем зустрічей відбувалось на основі усних опитувань людей із різних сфер діяльності. Було сформовано такий перелік тем: «Чому і навіщо було потрібне радянське в нашій країні: детермінанти, чинники та мотивація», «Феномен дефіциту і його наявність при надлишку. Минуле і теперішнє», «Способи подолання стресу та захисні механізми українського суспільства», «Пошук “батька” у фемінінній культурі українців”, «Дніпро – інтегроване місто» – екскурсія різними історичними періодами міста, що відображені в архітектурі ; «Феномен ностальгії за радянським».

Факультативно планується розгляд історій особистостей, на честь яких перейменовані вулиці та історій тих, на честь кого були названі раніше.

Татарникова Олена

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s