«МУШЛЯ» – Майстерня живого діалогу в сільській школі

 Наша ціль – сформувати ініціативну молодь, яка буде активною в громадських процесах. У цьому їй допоможе досвід участі в нашій ініціативі та власні дослідження. Ми прагнемо розкрити творчий потенціал молоді в навчанні за допомогою методів неформальної освіти. Це робота в команді, мозкові штурми, прийняття індивідуальних рішень, застосування сучасних технологій у навчанні, розвиток критичного та художнього мислення.

dsc_5643

Нарешті, ми б хотіли налагодити діалог між різними поколіннями. Навчання відбуватиметься разом із викладачами на рівних умовах, всі зможуть навчитися чомусь одні від одних. На зустрічі будуть запрошені люди різного віку, що допоможе розвинути критичне мислення та сприятиме кращому розумінні цих поколінь. Історичні дослідження, самі по собі, передбачають спілкування з людьми різного віку.

Ми хочемо висвітлити історичні події через індивідуальне творче бачення кожного з учасників.

Місце проведення: Київська область, Кагарлицький район. Над проектом працюємо вдвох: Котляренко Дарина та Савченко Альона.

Наші ресурси: власноруч зроблений фліпчарт, художня галерея Мистецької спілки «ЛІВ» міста Кагарлик, ноутбук.

Ми обрали формат семінарів та дистанційне кураторство роботи учасників над дослідженнями. Формат семінару ми використали для того, щоб познайомити учасників різних сіл між собою, об’єднати їх у команди, провести навчання та сформувати навички, необхідні для проведення досліджень. Провели майстер-класи з фоторепортажу та інтерв’ю.

Обраний формат здається нам ефективним. У рамках зустрічей вдалося здружити учасників, і завдяки довірливій атмосфері на зустрічах ми обмінювалися ідеями й досвідом. Учасники навчаються один в одного та в експертів.

Ключовий метод роботи з історією – це інтерв’ю з місцевими жителями.

Для себе ми зрозуміли, що добре мати розумних та активних друзів, які здатні прийти на допомогу від «де знайти проектор?» до порад «як розкрутити діда на розмову?».

Дійте хитро і партисипативно! До своєї ініціативи ми «затягнули» місцевих мешканців із комерційних структур, державних установ, освітньої сфери, художних кіл, громадських активістів.

Альона Савченко 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s