Культ Відродження – ми слухаємо ті історії, які б могли бути не почуті

 

Наша ініціатива – це свого роду дослідження історії того часу, в якому ми не жили. Радянський період для молодших поколінь і досі лишається чимось абстрактним, відомим лише з уривків розповідей бабусь та дідусів, мам і татів, з підручників історії. Від старших часто можна почути щось на кшталт «та в моїй молодості Х коштував 10 копійок», або «в Радянському Союзі такого не було». Вони часто ностальгують за минулим: своєю молодістю, дитинством. З іншого боку, скільки всього про тодішнє життя чомусь прийнято не згадувати. Приміром, жорстка цензура, репресії діячів культури.

%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d1%8e%d0%bd%d0%be%d0%ba-%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b8

Нас дуже зацікавило питання, як колись жилося художникам і письменникам? Чим їхнє життя відрізнялося від того, що є тепер? Що важливіше: стабільність і обмеження, чи безкінечна свобода без ґрунту під ногами? А що було робити свободолюбним? Як воно було – писати «в стіл», або не могти дозволити собі намалювати те, що хочеш? Або переживати, що такого провокаційного могли угледіти в твоїй роботі?

Формат ініціативи – серія інтерактивних лекцій про життя і творчість культурних діячів, історії яких, на наш погляд, варто почути. Також готуємо до друку присвячену їм серію листівок, запускаємо соціальні мережі. Інтерактивність полягає в залученні слухачів до активної участі під час лекцій, а також у створенні дружньої атмосфери, де кожен можне поділитися знаннями та думками. Інтерактивні методи покликані захоплювати слухачів, пробуджувати в них інтерес та мотивацію, навчати самостійно мислити.

Ресурси, які нам знадобляться: приміщення, канцелярія, кава і підготовлені раніше матеріали. У різних містах лекції набудуть індивідуальної форми, характеру та масштабу, адже кожним містом займаються окремо.

Формат є ефективним і тому, що вже самé розкриття «героїв» означає створення фундаменту для нової культурної ідентичності. Історію творять особистості, а наша ініціатива покликана показати людям, що такі персоналії є і на місцевому рівні.

Наша команда складається із трьох людей: Мазурчак Юлії (Рівне), Цюп’яка Вірослава (Дніпро) та Тьохти Оксани (Ужгород). У кожному місті своя історико-культурна специфіка, і це дозволяє нам порівнювати результати та проводити паралелі. Цікавим досвідом для нас стало залучення лекторів та експертів. Ми не очікували, що наша ініціатива зустріне стільки схвальних реакцій. Також дуже цікаво, як можна популяризувати історію свого краю, що і є ціллю нашої ініціативи, через освітньо-розважальні заходи, уникаючи нудних форм подачі матеріалу.

Мазурчак Юлії, Цюп’яка Вірослава та Тьохти Оксани

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s