Замовчувана історія про геноцид греків у Старому Криму

Селище Старий Крим Донецької області пережило багату історію тривалістю у понад два сторіччя – його заснували у 1780 році грецькі переселенці з Криму. Але в історії селища є трагедія, про яку люди бояться говорити навіть 80 років потому.

%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d1%8e%d0%bd%d0%be%d0%ba-%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b8

Директива № 50215 від 11 грудня 1937 року за підписом народного комісара внутрішніх справ СРСР М. І. Єжова поклала початок масовим репресіям проти греків, що мешкали на території СРСР. Грекам приписували антирадянську діяльність, роботу на німецьку, японську та британську розвідки. Ці фіктивні звинувачення стали приводом для геноциду, який забрав життя понад 10000 осіб. Понад сто осіб – це мешканці Старого Криму.

Найпершим під час роботи над проектом мене вразив факт, що навіть після падіння радянського режиму люди бояться говорити про події тих часів, коли загинули їхні батьки, бабусі і дідусі. Тому для мене стало ще більш важливим зафіксувати пам’ять про цей період історії селища, адже через одне покоління ця трагедія буде вже остаточно забута.

Важливим елементом моєї ініціативи став діалог поколінь. Тому для участі в моїй ініціативі я запросив учнів школи №46. Школярі збирали історії про цю трагедію серед своїх родичів, і це стало опорою для моєї роботи.

%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d1%8e%d0%bd%d0%be%d0%ba-%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b8-1

Від початку я планував створити невеличку друковану збірку робіт, яка б висвітлювала історії людей, які загинули або постраждали від репресій. Однак таких мешканців селище, які можуть розказати про геноцид греків 1930-х років, виявилося значно менше, ніж я очікував. Тому я вирішив створити коротке відео за мотивами історій, зібраних учнями. Через деякий час відеоролик буде готовий і представлений у місцевих ЗМІ.

Щодо моєї ініціативи, то я не маю якогось особливого лайфхаку, який би допоміг вирішити всі проблеми. Головне – вміти вчасно вносити зміни у свою ідею, а також шукати людей, які б допомогли зробити ініціативу кращою і привнесли б у неї новий погляд. Для мене цими людьми стали активісти з Ліги політологів-міжнародників «Дипкорпус», за що я їм щиро вдячний.

Бушуєв Георгій

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s