Як не втратити історію

Як не втратити потяг до історії, коли кожного з нас розділяють тисячі кілометрів та кордони держав? Як не покинути мрію, опинившись на роздоріжжі життєвих шляхів? Ці питання ми часто ставили собі впродовж цих місяців, тижнів та днів.

%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d1%8e%d0%bd%d0%be%d0%ba-%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b8

Проект «Як розмовляти з дітьми про історію України»  має на меті сприяти тому, щоб діти краще розуміли історичні процеси, допомогти їхній ідентифікації для формування свідомого суспільства.

Головним інструментом для нас виявився діалог з дітьми. Проте, ця тема стала цікавою і більш дорослому поколінню. Зустрічі з людьми різного віку у Львові та Сумах дали певне розуміння історичної освіти у школах, а також того, що люди часто, не одержуючи відповідей на питання під час навчання, бажають згодом наздогнати втрачене.

На жаль, окрім відкриттів, ми побачили й недоліки. Перш за все, анкета, яку ми вважали дуже простою і легкою, не працювала зовсім. Учасників воркшопу не були особливо активними в її заповненні, як і підписники сторінки. По-друге, у східних регіонах (у Сумській області) не довіряють таким ініціативам та байдуже ставляться до історії, наче до складного тесту із ЗНО.

%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d1%8e%d0%bd%d0%be%d0%ba-%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b8-1

Ми вперше зіштовхнулися з критикою. Це було дивно і страшно. Але неможливо отримувати лише компліменти та гарні побажання, треба вміти відстояти власне творіння. Також ми зіткнулися з відчуженням половини нашої команди. Колись активні учасники розпрощалися з нами але виникли й нові знайомства.

Чи продовжуватиметься проект після Студій? Звичайно. Ми взялися за нелегке завдання, маючи короткий термін. Наразі зібрано матеріал з різних тем, найбільше – з середньовіччя в Україні. Саме середньовіччя викликало найбільше питань під час зустрічей. Інша тема, що зачіпає найбільше, – події в Україні під час Першої Світової війни. Цю тему частіше обирали школярі старших класів та студенти. Тож наша робота триває.

Післямова

Ми дуже радіємо за успіхи один одного та колег по проекту! Бажаємо реалізувати свої ініціативи, бо вони заслуговують на існування.

 

Погребна Анна, Сколоздра Олена

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s