Відповідально зважуй минуле

Мета ініціативи – створити соціальну рекламу, присвячену розвінчуванню міфів та стереотипів про «світле» радянське минуле, а також актуалізація необхідності вивчати радянське минуле задля прийняття позитивного і негативного досвіду в історії СРСР та України.

img_2745

Ініціатива реалізується в Бердянську, до неї залучено активних студентів Бердянського державного педагогічного університету.

Формат соціальної реклами був обраний через суб’єктивні (мені було цікаво чи зможу зробити цей проект) та об’єктивні (наразі ностальгія за радянським минулим дуже актуальна, але за «світлими» спогадами забуваються не завжди позитивні реалії життя) причини. Соціальна реклама – це інструмент впливу на свідомість людей, навіть якщо вони не завжди готові йти на діалог, бо «декомунізація свідомості» зараз просто необхідна.

Для «наповнення» соціальної реклами потрібно було зрозуміти, які саме спогади про радянське минуле входять в категорію «світлого ̸ кращого минулого», а які – навпаки. Тому було розроблено анкету для трьох поколінь. Анкетування проводилося серед 45 сімей (загалом опитано 142 респонденти). За результатами відповідей «старшого покоління» було розроблено постер для участі в П’ятому Міжнародному Симпозіумі з Мультидисциплінарного Вивчення Пам’яті (5-й SIMEM): «Пам’ять конфліктів – конфлікти пам’яті» (Пуебла, Мексика).

Основні висновки:

  1. Скільки б часу на початку ви подумки не виділяли для реалізації ініціативи, в дійсності вона займе більше, набагато більше.
  2. Анкетування ̸ опитування краще одразу зробити в Google-формі, це значно зекономить час, і буде простіше аналізувати та структурувати отримані дані.
  3. Якщо треба заручитися підтримкою місцевої влади, краще мати декілька ключових позицій щодо ініціативи і змінювати їх у процесі розмови. Наприклад, для згоди на розміщення моєї соціальної реклами переможною стала комбінація «декомунізація – 7 листопада – неповернення».
  4. Якщо потрібен дизайнер, починайте його шукати одразу. Просто на початкових (проміжних) результатах.
  5. Знайдіть дві-три людини, які допоможуть в організації зустрічей та візьмуть на себе частину суто технічної допомоги.

Королевська Юлія

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s