Написи на стінах в Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному

Здавна люди використовують стіни як універсальний публічний простір для висловлення переважно загальних, але часто особистих поглядів та суджень.

10

Наприкінці ХХ століття в масовій культурі графіті постає прерогативою представників андеграундних культур. У той же час з’являється ціла низка різноманітних видів настінних написів. Найцікавішими з них є зроблені в кризовий період тієї чи іншої країни\регіону. Центральне місце моєї ініціативи посідають саме вони: написи, що були зроблені в кризовий період на сході України.

Такі написи – це цікавий соціокультурний пласт, який не тільки творить загальний фон мікрорайонів чи навіть міст, але й чудово показує думки людей, що їх населяють.

Я хотів би сфотографувати написи в Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному, що репрезентують тамтешній соціальний та політичний фон, щоб потім показати їх у містах переважно західної України (Коломия, Острог) у форматі фотовиставки. Проте, перша виставка пройде в Лисичанську, тому що я хотів би отримати певний відгук від людей, котрі мешкають у цих трьох містах і безпосередньо контактують з цими написами.

Я обирав міста для виставок за такими критеріями:

  • зручність особисто для мене: я родом з Коломиї, проте живу і навчаюсь в Острозі;
  • актуальність: чи справді у жителів існують стереотипи, пов’язані зі сходом, і чи буде їм цікава та корисна така виставка.

Особисту мотивацію я вбачаю в тому, щоб знищити стереотипи, пов’язані з містами та жителями східної України. Коли я їхав до Сєвєродонецька, я стикнувся з цілою низкою застережень, пов’язаних з мовою та поведінкою там. Переважно це були настанови від старших родичів про те, що мені краще не говорити там українською, в жодному разі не зізнаватись, що я родом з західної України. Звісно, я їх успішно проігнорував, і був приємно здивований, адже всі ці застереження виявились безпідставними.

Моєю цільовою аудиторією є старші люди, які мають негативні стереотипи про східну Україну. Я маю надію, що після відвідування виставок вони переосмислять певні речі щодо східної України та людей, що там мешкають. В силу специфіки цільової аудиторії вважаю доцільним, окрім фото, додати фрагменти з інтерв’ю, що я візьму у людей, які самі пишуть на стінах різні гасла та написи. Це варто зробити, аби надати бодай якісь роз’яснення щодо неоднозначних або незрозумілих написів.

Захар Сулятицький

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s