Єврейські обличчя історії медицини Бердичева

Історія міста Бердичева, котрий є полем для дослідження та втілення ініціативи, тісно пов’язана з життям єврейської громади. Свого часу 80% населення міста складали євреї. Це не могло не накласти відбиток на місто та його розвиток.

10

Сьогодні місто позиціонує себе, більшою мірою, як релігійний осередок паломництва хасидів. Мало досліджений світський аспект історії Бердичева, де жили та працювали яскраві представники єврейської громади. Метою ініціативи є висвітлити вплив на розвиток міста євреїв-лікарів, котрі мешкали та працювали на території Бердичева.

Розуміючи, що в рамках однієї ініціативи неможливо на гідному рівні дослідити кожну галузь, у якій працювали євреї, було обрано, для початку, медицину. Надихнув на це уродженець Бердичева – Шеренціс Давид Мойсейович, лікар, меценат та архітектор. Та окрім Шеренціса, історія міста може розповісти і про інших, абсолютно унікальних людей, котрі сприяли розвитку медицини.

У рамках ініціативи планується створення мобільної виставки, котра буде доступна для всієї громади та гостей міста. Маю велику надію, що першою виставку побачить театр, побудований за планом Давида Шеренціса, що зараз перебуває на реставрації.

Катерина Ісаєва

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s