Історія євреїв Кременчука

Коли мова заходить про єврейські міста в Україні, то більшість із нас згадають Умань, Бердичів, Одесу, Львів… Мало хто скаже про Кременчук – місто, яке на початку ХХ століття називали Українським Єрусалимом чи Хасидським раєм.

5

Втративши після Другої Світової приблизно 95 % будівель, місто також втратило свою неповторність і зараз мало чим відрізняється від інших сіро-панельних міст, які розбудовувались у післявоєнні роки довкола великих промислових об’єктів. Але разом з тим, воно втратило й історичну пам’ять про єврейську спадщину. На сучасному етапі пам’ять про Кременчук як єврейське місто намагаються зберегти лише нечисленна єврейська громада й ентузіасти.

Проект «Історія євреїв м. Кременчука» (назва є робочою) ставить за мету, щоб мешканці міста, а особливо молодь, краще пізнали історію власного міста, цікавилися і досліджували його. Адже більшість мешканців живуть від народження у Кременчуці і не знають його локальної історії.

Ми плануємо провести пошукову роботу, інтерв’ювання, дослідити архіви міського музею та єврейських організацій.

У рамках ініціативи організуємо фотовиставку, яка познайомить із найцікавішими історіями кременчуцьких євреїв. Спочатку заплановано виставлення стендів із фото у міському просторі. Місце ще не обрано, але це має бути людне й історично важливе місце, як-от Сквер ім. Бабаєва чи Міський сад.
Датою проведення фотовиставки обрано 29 вересня – в цей день відзначається день міста. Це має сприяти додатковій увазі до проекту. Потім виставка проходитиме в міських закладах – бібліотеці, коледжах, університеті.

Крім того, заплановано створення маршруту єврейськими місцями Кременчука.

На даному етапі головна складність у роботі над проектом полягає в дотриманні початкової концепції та розподіленні отриманої інформації на реальні факти та «міські легенди».

Альона Маліченко

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s