Хто Такі #Сусіди

Ми, сусіди, що проживаємо по вул. Південно-Кільцевій, 1 у Чернівцях. Навпроти нашого будинку роками занедбувалась територія дитячого майданчика садочка, точніше того що від нього залишилось.

Нове зображення

Мешканці будинку вирішили облагородити територію і зробити на ній з часом повноцінний дитячий майданчик.

Почали займатися облагородженням території з кінця 2015 року (вересень-жовтень). До липня минулого року займались документами та офіційним дозволом на зведення майданчика. Наприкінці липня відкрили дитячий воркаут-майданчик. До кінця 2016 року провели серію івентів на різну тематику: волонтери з Туреччини, Китаю та Єгипту (від AIESEC) спілкувалися з молоддю; робили презентацію програми «Активні Громадяни» від Британської Ради; запрошували кваліфікованого психолога та спілкувались про виховання дітей та батьків; до Геловіна робили ігри, частування для дітей та показові виступи від «Бойового гопака»; до дня святого Миколая зробили свято для діток (аніматори, частування, конкурси, подарунки).

Нове зображення (1)

Що далі?

Незабаром плануємо починати зведення конструкцій дитячого майданчика. На базі цього у нас виникла ідея зробити невеличке соціальне дослідження.

У кожного з нас були, є і будуть #сусіди. Звичайно, всі вони різні: за національністю, етнічним складом, релігійними поглядами, віком, гендером та соціальним статусом.  У всіх є свої потреби, бачення та  бажання. І, що найголовніше, у всіх є #спільний_простір, який нас об’єднує.

Займаючись нашою ініціативою ми зіштовхнулись з тим, що у всіх нас дуже різні погляди та ставлення до тої чи іншої ситуації. Зокрема, саме бачення та розуміння #сусідства.

Наше дослідження полягає в тому, щоб дізнатися, хто такі, на думку мешканців, #сусіди; їх ставлення  до місця, в якому вони живуть, та прості (спільні) історії (добросусідства).

Хочемо опитати 15–30 людей про те як вони ставляться до місця, в якому вони проживають (чи вважають квартиру своїм домом); як ставляться, і що вважають «спільним простором» для сусідів; скільки сусідів мають добросусідські відносини, чи підтримують їх; історії добросусідства та найдорожчі спогади, які прожили в цьому будинку тощо.

Плануємо розпочинати зведення майданчика разом з дослідженням в червні – липні 2017 року.

Для нас зведення майданчика є своєрідним спільним викликом, який всіх нас об’єднує заради спільної мети. Також він впливає на культуру та поведінку сусідів між собою. Тому нам важливо інтегрувати наші досягнення та результати в правильний і зрозумілий меседж як для самих мешканців, так і для всіх інших.

Майданчик – це простір, який більшість людей бачать кожного дня при виході з будинку, і який несе в собі якусь асоціацію. Колись сюди було страшно заходити, а зараз тут відпочивають батьки, граються діти. Тобто люди справді помічають зміни. І також кожен в тій чи іншій мірі долучається до процесу (збирали підписи, облагороджували територію, зводили майданчик). Тобто він сам по собі об’єднує мешканців і показує позитивний приклад співпраці. Відповідно й призначення цього місця змінюється, як і ставлення людей до нього.

Що нам потрібно?

Ми хочемо на базі опитування зробити своєрідну візуалізовану виставку думок, цінностей та історій (у вигляді цитат опублікованих на фотографіях історій зведення дитячого майданчика).

Спочатку вона буде презентована на самому майданчику, а потім і на інших заходах пов’язаних із громадськими просторами та громадою.

Це будуть своєрідні переносні стенди, які розказуватимуть нашу історію у різних куточках міста, області та країни.

Василь Фоменко

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s