Більше, ніж пам’ять  

 

Понад два сторіччя підцензурного життя призвели до того, що ми звемо РЕВОЛЮЦІЯМИ.

10

На фото авторка проекту Аліна Дзюбко(зліва). Автор фото: Тарас Ковальчук

Першу в народі називають Революцією на граніті. Доволі символічно, адже саме під гранітним пам’ятником Ульянова-Леніна купка студентів-ентузіастів допомогли остаточно впасти вже й так напівзруйнованій утопічній державі, яка зветься Радянським Союзом. Як альтернатива до активних дій вони використали голодування. Завдяки цьому «революціонери» досягли того, що Україна не підписала новий союзний договір. А влада вперше стала побоюватись молодих та рішучих протестувальників.

Наступною стала Помаранчева революція, яка розпіарила Україну в рамках кольорових протестів постсоціалістичних держав далеко за межами розваленої імперії, зокрема в США та Європейському Союзі.

Третя революція спричинила великий резонанс у світовій спільноті та в українському суспільстві. Це Євромайдан, який переріс у Революцію гідності. Найбільш суперечлива та сповнена суперечностей подія, яка змінила самосвідомість кожного українця.

Цю історію творили люди, по той чи інший бік барикад. Кожна їхня дія (активна чи пасивна), призводила до певних наслідків (позитивних чи негативних). Ціле покоління звичайних працівників, громадських активістів, інтелігенції виросло за ці роки.

Хто ці люди, які тричі боролись за свободу нашої країни? Чому вони робили це тричі? Які мали сподівання та мотиви? Що не давало їм розчинитись у масах, а змусило стояти до кінця? Чи жалкують вони про цей етап їхнього життя? Ці та інші питання та відповіді на них я постараюсь висвітлити в своєму документальному фільмі. Презентація фільму буде приурочена до 4-ї річниці Революції гідності. Бо мусимо пам’ятати і мусимо нагадувати!

Аліна Дзюбко

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s