Як розвиваються націоналістичні настрої серед молоді?

Наша ініціатива полягає у дослідженні націоналістичного та праворадикального руху на сході України на прикладі учасників руху НК «Азов». Через особисті історії героїв ми хочемо показати, як розвиваються націоналістичні настрої серед молоді, спробувати зрозуміти серйозність намірів та освіченість учасників правих рухів у питаннях націоналістичної теорії та ідеології.

10

На фото авторка проекту Анна Ільченко. Автор фото: Тарас Ковальчук

Окрім цього, ми хочемо показати конфлікт поколінь батьків і дітей. Перші свято оберігають кам’яні радянські символи, другі знищують ці пам’ятники з намірами побудувати на їх місцях нове майбутнє. Результатом нашого дослідження має стати документальний фільм.  Ініціатива підіймає питання боротьби світоглядів, вакууму і прогалин у питаннях історичної пам’яті на сході України, необхідності заповнювати цей вакуум.

Історична пам’ять на сході України перебуває на межі радянського минулого, яке оберігають люди старшого віку, та ідеями українства, що існують в нечисленних, неорганізованих товариствах молоді. Ми обрали цю тему, щоб зрозуміти справжні наміри людей, які беруть участь у націоналістичному українському русі, їхні мотиви і переконання.

Зважаючи на існування мертвої або нульової точки в питаннях громадянської ідентичності мешканців сходу, постає питання про необхідність її конструювання. Головним є те, хто першим зробить кроки в цьому напрямі. Це важливо ще й тому, що бути українським патріотом на правому березі Дніпра – це норма і традиція, а за висловом дисидента-шістдесятника Івана Дзюби, бути патріотом на сході – це справжній героїзм. З цього постають нові запитання: чи вони герої і патріоти, чи навпаки?

Місцем реалізації ініціативи стане Луганська та Донецька області. Час реалізації – від липня до вересня 2017 року. Наша цільова аудиторія – це молодь віком від 16 до 25 років, а також люди віком від 40 до 58. Вибір таких вікових груп пояснюється відмінністю досвіду, який набутий героями фільму в процесі життя, різними історичними умовами існування та відмінному суспільному ладі.

Анна Ільченко, Максим Бондарев

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s