Музеї дружні до дітей

Музей для мене – це машина часу. Через музей ми потрапляємо в минуле, зіставляємо побачене з тим, що оточує нас зараз, думаємо про розвиток і трансформації. Та чи розвивається сам музей? Що він пропонує дітям і дорослим нині?

10

Музейна педагогіка в Україні є досить новим явищем. Сьогодні екскурсоводи та музейні працівники шукають нові форми, підходи, винаходять інструменти для того, щоб зацікавити дітей, привернути їхню увагу до історії, до експонатів. Потрапляючи в музей, діти, як першовідкривачі, занурюються в науку, відкриття, мистецтво чи незнайому культуру. І задача дорослих у цій подорожі дуже серйозна. Саме вони обирають для неї наповнення. Від них залежить, занудиться дитина під час довгого шляху, чи смикатиме після закінчення за руку, запитуючи: «А ми ще прийдемо?».

Я хочу зробити для дітей похід у музей незабутньою мандрівкою у часі й просторі. Я хочу втілити дитячий музейний проект, охоплюючи теми українського фольклору, народної картини, ремесел, побуту… Та спершу я вирішила акумулювати музейну спільноту для продукування ідей і організувати семінар. Вже після семінару я розроблю освітній курс для дітей, який проходитиме в музеї. Діти отримають різнобічний досвід взаємодії з музейним простором та спробують уявити безмежжя історій і загадок, які ховаються за експонатами.

Я бачу музеї потужними освітніми майданчиками. І мій проект в рамках «Студій живої історії» доводитиме цю тезу.

Богдана Войтенко

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s