Жіночі історії в переселенні. Дніпро

Коли я подавалася на участь у програмі «Студії живої історії», то знала, що хочу закрити етап моєї соціальної роботи і відкрити світу маленьку частку життя жінок, що були вимушені покинути свої домівки, взяти на себе відповідальність за родину, йти вперед і бути сильними.

10

Але тоді я не знала, якою може бути форма цього проекту, яким буде кінцевий «продукт». Я хочу, щоб люди, які ніколи не бачили переселенок, змогли доторкнутись до їхнього життя, почути історії, які їм не показують по телевізору і про які не пишуть статті, тому що наші героїні – не медійні особи. Їхні історії – це не «історії успіху» або «жалісні історії біженців», а такі ж, як історії багатьох людей в нашій країні.

За час роботи я відчула себе таким собі «банком» історій: трагічних, драматичних, сповнених болю, надії на краще життя і буденних справ, великих і маленьких радостей.

Передумови проекту: один рік роботи в благодійному фонді, 60 родин внутрішньо переміщених осіб в моєму супроводі, переважна більшість звернень від жінок.

Першим етапом є запис і монтаж матеріалів, другим – аудіовізуальна виставка «Жіночі історії в переселенні. Дніпро», яка буде презентована цієї осені. В реалізації проекту мені допомагатимуть (насправді робитимуть більшу частину творчої роботи) дві надзвичайно талановиті людини: Любов Слюсарева і Оля Мальцева. У віддалених планах є зробити виставку з історіями з трьох регіонів: захід, центр, схід, а також документальний фільм.

Ми почнемо активну роботу вже на початку серпня. 4 серпня о 18:00 плануємо зробити невеличку зустріч, щоб поділитися нашими відкриттями зі зйомок, трошки розповісти про героїнь людям, які зацікавляться проектом. Зустріч відбудеться на Сцені (https://www.facebook.com/stagednipro/?pnref=lhc) в парку Шевченка.

 

Ірина Харламова    

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s