Хоревиця, Киселівка, Флорівська, Фролівська, Київиця, Лиса гора

Мій рідний Київ зачаровує гостей, перш за все, ландшафтом. Згідно з легендою про народження міста, Київ заснували брати Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь. Кожен із них зайняв окрему гору (сьогоднішні Старокиївська, Щекавиця, Хоревиця) — з того й почався відлік історії міста. Сьогодні гори є частиною історичного ареалу Києва й є пам’яткою ландшафту.

10

Серед них виділяється Замкова Гора. Вона височіє на 80 м над Подолом. З неї відкриваються чарівні види на сьогоднішню Воздвиженку (урочище Гончарі-Кожум’яки), Андріївський узвіз і Києво-Поділ.

Хоревиця, Киселівка, Флорівська, Фролівська, Київиця, Лиса — все це імена Замкової.

Фото 2

Гора була залюднена ще 5 тисяч років тому, в часи трипільської культури. Навколо Замкової відбувалася урбанізація Києва. За Київської Русі на горі розташовувалися ремісничі майстерні. З ХІV по ХVІІ століття на горі стояв дерев’яний замок, де засідали місцеві князі і, з часом, воєводи міста. Тоді гора буда символом влади в Києві. В часи визвольного руху Богдана Хмельницького замок спалили козаки й до ХІХ століття він був пусткою. У 1849 році гору передали Флорівському монастирю під кладовище. На Замковій ховали черниць, викладачів духовної семінарії (сьогоднішньої Києво-Могилянської академії) і еліту Києва. У 50-х роках ХІХ століття тут побудували кам’яну церкву Святої Трійці, яка проіснувала до 20-х років минулого століття. В радянські часи на горі була військова частина.

Сьогодні гора являє собою 6 га дикої природи в самому центрі міста. На її території – занедбаний цвинтар і  залишки монастирської стіни ХІХ століття. За цією територією не дбають комунальні служби, тож гора поступово перетворюється на смітник. Оскільки межі гори не винесені в натуру, частину гори «відкусило» суміжне будівництво. З часом ми ризикуємо втратити цю унікальну місцевість.

Фото 1-заставка

Розповісти про гору в новий спосіб, притягнути увагу до проблем Замкової — ставлю перед собою такі задачі. В моїх планах створити моушн-ролик, що розповідає про історію цього місця. Я сподіваюсь, це приверне увагу інтернет-спільноти Києва, а разом із цим і місцевої влади.

Родіон Філатов

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s