Наталія Сипливець: поліетнічна історія Ніжина

Робота з аудиторією вимагає суттєвої підготовки та продуманої організації заходу, тому що публіка потребує, як кажуть, «хліба та видовищ». Саме тому я обрала активні форми роботи з учасниками: квести, екскурсії, спілкування з представниками етнічних громад у форматі «світове кафе» (рух по колу), а також вплив на сенсорику – частування традиційними стравами, які готували спікери спеціально для нас.

10

Екскурсії містом та до установ (архів) – не новина для пізнання міста. Проте, багато хто навіть на це не витрачає час. Тому, організовуючи екскурсії, ми намагалися зачепити цікаві теми («Ніжин містичний», «Історія міста через призму архівних джерел»).

Квести центром міста як історичною пам’яткою стали не тільки перевіркою знань, а й розвагою для учасників. Якщо хтось не знав, що робити, то звертався до перехожих. Хто не поспішав, долучався до наших команд.

Ще однією формою роботи було живе спілкування. Це були не нудні лекції, а тренінгові вправи, історії з життя. Представники етнічних громад міста та учасники ініціативи на першому етапі працювали у форматі тренінгу на тему «Поліетнічна спадщина м.Ніжин: практичне використання».

В рамках тренінгу відбулися: а) знайомство б) панельна дискусія «Поліетнічність українців: сила чи слабкість?» в) «жива карта» – маркування учасниками карти України.

Фото 1-заставка

Другий етап – методика «світове кафе». Кожен спікер мав 15 хвилин на те, щоб розповісти історію, але не обмежувався темою та допоміжними матеріалами (власні речі, традиційні пам’ятки культури тощо). Усього працювало 4 групи учасників по 10 осіб, які мали можливість поспілкуватися з кожним представником етнічної громади по колу.

На третьому етапі, найприємнішому, як зазначили у рефлексії, всі мали можливість скуштувати традиційні страви представлених культур (єврейська, польська, азербайджанська, асирійська). Страви готували Яніна Бальоніс, Ірина Полулях, сім’я Пучка (пані Світлана, пан Анатолій), Лариса Волосянкіна,  Валерій Фінкельштерн, сім’я Ліскових (пані Тетяна, пан Арам, пані Лідія). Тим часом звучала музика, а спілкування продовжувалося.

Уся робота висвітлюється пресою, тому інтерес ніжинців підживлюється публікаціями в місцевій газеті.

Дякую адміністрації ЗОШ №7 за підтримку (А.Ф.Кутовець, В.М.Пододиренко, Н.О.Сардак), студентам-волонтерам Тетяні Пучці та Максу Андрійцю, а також Тетяні Хороших за медійну підтримку.

Наталія Сипливець

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s