Стара і знайома екскурсія: Монументальне радянське мистецтво Дніпра

Завдяки шкільним візитам до музеїв і груповим поїздкам до визначних місць, ми всі добре знайомі з не завжди цікавими екскурсоводами і не дуже уважними екскурсантами.

10

Але екскурсія залишається так само захопливим методом пізнання, як і наприкінці 18 сторіччя, коли її почали використовувати в навчальному процесі. Сама форма прогулянки і розповіді – це модель передачі досвіду від однієї людини до іншої, завжди актуальна і зрозуміла, можна сказати, навіть традиційна.

Ми не помічаємо, як часто самі стаємо екскурсоводами, коли показуємо знайомим місто або розповідаємо історію якогось будинку випадковому перехожому. І тоді екскурсія виступає в ролі рухливої системи, що змінюється залежно від цілі, задачі і можливостей, – просто незліченна кількість варіантів для передачі знань і вражень. Кожна людина по-своєму сприймає і запам’ятовує нову інформацію, але сукупність візуального, звукового і просторового методів екскурсійних прогулянок завжди дає новий дієвий результат.

10

Монументальне радянське мистецтво Дніпра

Маршрут екскурсії ми склали зі значних, але малопомітних радянських артефактів. Прогулянка центральною частиною міста розкрила багато маленьких таємниць, які були завжди поруч. Вітражі торговельного центру, мозаїки університету ім. Нобеля та безліч неочікуваних знахідок зустрілись нам на шляху від набережної річки Дніпро до самої Європейської площі і далі.

За великою кількістю реклами і інформаційних покажчиків у місті приховуються історичні деталі, що часто залишаються непомічені і недооцінені. Таке трапляється через відсутність знань або зацікавленості. Буває, що ми не цінуємо те, що маємо, але ніколи не пізно озирнутись навколо і усвідомити безцінність скарбів, котрі існують навколо нас.

Тетяна Журій, Лелюк Анастасія, Максим Вердеш

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s