Андрій Чернега: документальний фільм про Черкаси

Ідея документального фільму про Черкаси з’явилася минулого року. Ще тоді журналіст Олексій Хуторний, з яким тепер працюватимемо, анонсував зйомку майбутньої стрічки.

10

Під час підготовки йому вдалося оцифрувати деякі архівні матеріали. Зібрати контакти істориків та архітекторів, які б могли говорити у кадрі. Та через відсутність команди та фінансування, роботу довелося призупинити.

Ідея знімати фільм про Черкаси мене зацікавила, позаяк люблю кіно та й самому стало цікаво зрозуміти місто, в якому народився й живу.

Адже про Черкаси можна знайти лише кілька художніх короткометражок.

або

А на YouTube натрапляєш лише на слайд-шоу з фотографіями різних років і нарізку архівних відео-кадрів, де зображені загальні плани вулиць, пам’ятників чи об’єктів архітектури.

Ще є чорно-білі хронікально-документальні фільми, що зберігаються в архівах у Києві. Наприклад, за 1927 рік. Але повноцінного сучасного документального фільму про місто та його історію немає.

Через брак інформації, черкащани про своє місто знають небагато, як то про історію створення Пагорбу Слави, промислове минуле чи причину того, що місто будували прямокутним та прямолінійним.

Тому ми й хочемо мовою кіно розповісти трохи про місце, в якому живемо.

Можливо, фільм допоможе людям відчути більш тісний зв’язок з містом, ідентифікувати себе з ним, зрозуміти, чому воно стало саме таким, яким є зараз. Зрештою, ми й самі прагнемо знайти відповіді на ці запитання.

Чернега Андрій

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s