Василь Фоменко: «Хто такі? #Сусіди»

Ініціатива «Хто такі? #Сусіди» в Чернівцях була покликана візуалізувати спільні цінності сусідів та їхні історії добросусідства і взаємовиручки під час спільнодії.

10

Дослідження проводилось в рамках паралельного проекту «Від сусідів до громади», метою якого було згуртування сусідів у повноцінну громаду, шляхом зведення Дитячого майданчика власними силами (довгоочікуваної мрії дітей та співмешканців).

Ми хотіли відобразити основні мотиви ініціативної групи, і спробувати трансформувати їх у більш конкретні меседжі для поширення серед аудиторії. Щоб дії, які завжди мають свій зміст, були розкриті і донесені до всієї громади міста. І вона почала замислюватися над своєю неусвідомленою силою.

10

Методика

Найзвичніший і, на нашу думку, найпростіший спосіб спілкування між сусідами – опитування, яке ми обрали для нашої ініціативи.

Щоб зменшити вплив на респондентів, під час опитування, ми вирішили перетворити його на самостійне заповнення анкет. Воно відбувалося у 2-ох варіантах: власноруч та онлайн за допомогою Google-форми.

Всього було заповнено 30 анкет. З випадкової вибірки учасники були різної вікової категорії, професії, статі та світогляду.

Опитування стосувалось їхніх добросусідських стосунків, історій, ставлення до місця, де проживають, та відчуття відповідальності за нього, і найприємніших пережитих спогадів у своєму будинку.

В рамках дослідження ми намагалися максимально спростити наведені в анкеті запитання та комунікацію з респондентами, щоб отримані відповіді в подальшому були максимально чіткими, і зрозумілими для пересічних громадян. Та вирішили підсилити зацікавленість до виставки підбіркою спільних фотографій з наших подій.

На мою думку дуже важливо доносити ідею та зміст ініціативи до громади, особливо якщо результати спільнодії безпосередньо стосуються і впливають на її жителів.

10

Лайфхаки проекту

 У Вашому будинку завжди знайдеться людина, яка розділяє ваші погляди та цінності.

Для реалізації якоїсь ініціативи не потрібно 20 – 50 осіб, а достатньо кількох, але по-справжньому активних однодумців.

Кошти – не найважливіше, якщо ви чітко бачите одну ціль.

Спільнодія та синергія роблять дива.

Приємно, коли сусіди можуть бути хорошими друзями.

Василь Фоменко

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s