Богдана Войтенко: Канікули в музеї з «Деревом роду»

Для мене кожен музей – це машина часу. І мені дуже хотілося взяти з собою у подорож дітей. Я обрала як пункт призначення найрідніше і найособистіше – історію родини. Отже, тема дитячого освітнього проекту – Дерево Роду.

фото

Для того, щоб зрозуміти формат для втілення проекту, необхідно було зібрати різні ідеї та підібрати інструменти для роботи. Тож, у якості підготовчого етапу, я організувала семінар для музейних працівників. Разом ми дослідили особливості роботи в музейному просторі з дитячими групами, специфіку каналів сприймання, стилів навчання тощо. В результаті, зробили перелік можливих форм роботи у музеї, а також інструментів, що допоможуть поглибити досвід відвідувачів, особливо дітей.

Для дитячого заходу було обрано форму творчого проекту, розпланованого на кілька візитів, щоб максимально зануритися в дослідження.

Впродовж першого дня – активності на знайомство, вигадування історій до старих світлин зі збірки НЦНК «Музей Івана Гончара» та інструктування, як проводити опитування родичів, збирати сімейні історії.

Другий день – присвячений роботі із зібраною інформацією, її структуруванню і творчому оформленню генеалогічного дерева. Тут діти також знайомляться з поняттям «сімейна реліквія» через інтерактивну екскурсію «Музеєм Івана Гончара». Діти отримують завдання додому – розпитати рідних про сімейні реліквії, сфотографувати знайдені об’єкти та описати їх.

У третій день є час закінчити оформлення Дерева роду та підготуватися до презентації робіт. Тут ми занурюємося трохи в механізм роботи музею і говоримо про те, як роботи експонуються в просторі, як до них створюються підписи тощо. Діти розміщують свої роботи в експозиції «Музею Івана Гончара» і презентують результати досліджень. Презентація відкрита для усіх відвідувачів.

Богдана Войтенко

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s