Виставка про євреїв-медиків у Бердичеві

26 жовтня 2017 року в Музеї єврейства міста Бердичів відкрилася виставка, присвячена євреям-медикам та їхньому впливу на розвиток і формування медичної галузі в місті.

фото

Ідея ініціативи виникла після того, як я усвідомила, що місто, яке свого часу населяли переважно євреї, за останні десятки років втратило весь шарм та колорит, притаманний йому раніше. Хоча Бердичів і зберіг репутацію одного з центрів паломництва хасидів в Україні, та все ж ми прагнули розкрити тему впливу представників єврейства на розвиток міста більшою мірою у світському контексті.  Вирішили почати з медицини.

Над локацією для проведення виставки довго думати не довелось. Експозицію розмістили в залі Музею єврейства.

Команда складалася з трьох людей. Враховуючи масштаб виставки, цього виявилось достатньо. Над виставкою ми працювали з квітня по жовтень 2017 року. Перші місяці шукали інформацію в архівах, лікарнях міста, фільмотеках та в працях місцевих краєзнавців, які стали добрими друзями нашого проекту. Опрацьовувати та систематизувати зібрані матеріали почали з 26-ого вересня – і рівно за місяць виставка приймала перших відвідувачів.

Виставка складалася з фотоекспозиції, де були представлені світлини представників медичної галузі з архівів лікарень та госпіталів та з особистих альбомів бердичівлян;  «історичної сушки»  (майже 200 інформаційних карток, закріплених на звороті фотоекспозиції у хронологічному порядку); виставки медичного обладнання 1940–1960-х років; інтерактивної презентації розвитку медицини.

На нашу думку, такий формат цілком задовольнив як організаторів, так і відвідувачів виставки, адже історія була подана максимально різними способами. Відвідувачі мали вибір: читати в хронологічній послідовності «сушку», дивитися світлини, приміряти на себе халат хірурга 1950-тих чи, за сучасною звичкою, продивитись архівні документи з екрана мультимедійного кіоску.

Під час створення  виставки було страшно через сумнів, чи буде ініціатива цікава іншим. Та реакція відвідувачів переконала мене в тому, що вся робота не даремна. З першого дня виставка знайшла відгук серед бердичівлян та гостей міста.

Робота над ініціативою була чимось абсолютно новим для мене особисто. Працюючи над виставкою, я пройшла всі  стадії прийняття неминучого, та це була зовсім мала ціна за отриманий досвід.

Катерина Ісаєва

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s