Родіон Філатов: П’ять плюс один етап створення моушн-відео

Створення анімованого моушн-відео ролику «Замкова гора» — це цікавий шлях і корисний досвід. Процес поступовий і комплексний. Вимагає взаємодії з представниками різних професій. У цій статті я розповім про етапність створення подібного відео.

фото

На фото автор проекту Радіо Філатов. Автор фото: Тарас Ковальчук

Починати слід з планування, аби розуміти послідовність роботи, компетенції, які потрібно залучити, і строки кожного етапу. Звичайно, пройдений шлях буде відрізнятись від запланованого. Але, плануючи, ви тримаєте руку на пульсі — це зменшує ризики. На цьому етапі важливо розуміти, хто за який вид роботи буде відповідати.

Перший етап після планування — це пошук матеріалів. Задля цього я кілька разів зустрівся з експертами по Подолу: Владиславою Осьмак та Тетяною Лютою.  Також я провів деякий час в архітектурній бібліотеці, працюючи з першоджерелами. В результаті я звів усі матеріали в один текст.

У створенні ролику, де має бути звук і текст, анімація оживлює текстовий матеріал.Тож необхідно, аби людина з приємним голосом та гарною дикцією начитала матеріал. Звук має бути записаний «чисто», без жодних шумів. Це нелегка кропітка роботи, що вимагає зосередженості.

Маючи готовий звук голосу, можна розпочинати роботу з анімацією. Цей етап займає найбільше часу.

Результат етапу — купа маленьких анімованих відео, що синхронізовані зі звуком.

Монтаж — це фінальний етап. Необхідно все звести в одне ціле. Додати титри, накласти звук. Цим має займатися людина з досвідом. Не раджу це робити самостійно.

Наприкінці ви отримуєте продукт. Це прекрасний привід для святкування з усіма, хто був долучений до його створення. Обов’язково зробіть цю приємність колегам та колежанкам, та й собі. Ви пройшли цей шлях.

Родіон Філатов

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s